Otázky a odpovědi. Svatební focení a vše, co byste měli vědět

Vždycky fotíte ve dvou?

Ano, ve dvou je s námi na svatbě mnohem víc legrace. Jistě ale oceníte i to, že můžeme být na dvou místech zároveň a přineseme vám díky tomu pestřejší soubor fotografií. Jsme dva plnohodnotní fotografové, ne jen fotograf a asistent. Portrétní, rodinné a párové focení z našeho ceníku ale fotíme vzhledem k vytíženosti v jednom.


Kolik stojí focení od vás?
Svatební balíčky nabízíme od 25 tisíc korun. Ceník dalších balíčků vám rádi zašleme, ceny ostatních typů focení najdete v ceníku.

 

Jak dlouhé může být svatební focení?

Nejkratší svatební focení, které nabízíme, trvá sedm hodin. Horní hranice focení je téměř neomezená. Budeme vaši  v případě svateb v zahraničí i třeba celý víkend.

 

Kde všude fotíte?

Pojedeme za vámi kamkoli, milujeme cestování. Nejčastěji fotíme v Česku, za sebou ale máme za sebou i svatby v Německu, na Slovensku nebo ve Španělsku. Zahraniční svatby nejsou problém, anglicky se domluvíme, s mapou se neztratíme.

 

Jak si vás můžu rezervovat na svatební focení?

Napište nám, pošleme vám náš ceník s nabídkou balíčků focení. Až si vyberete, připravíme vás smlouvu. Po zaplacení zálohy se budeme těšit na osobní setkání, ideálně pár týdnů před svatbou, abychom s vámi u kávy probrali všechny podrobnosti.

 

Kolik od vás dostaneme fotek?

V závislosti na zvoleném balíčku získáte 350-700 snímků ve formátu JPEG. Počet upravených fotek striktně nelimitujeme, chceme, abyste měli všechny, které stojí za to.

 

Můžeme dostat všechny fotky, které jste nafotili, klidně neupravené?

Stejně jako vám v dobré restauraci šéfkuchař nedonese na talíři jednotlivé ingredience, ale až výslednou dobrotu, neposkytujeme neupravené snímky.

 

Upravujete všechny fotky, které nám odevzdáte?

Ano. Barevnost a expozice všech fotek bude podle našich představ.

 

Můžeme si přečíst recenze od vašich klientů?

Samozřejmě, na našem Facebooku, nebo i ZDE na webu.

 

Uzavíráte s klienty smlouvu?

Ano, je pro nás důležité, aby vaše i naše zájmy byly chráněny.

 

Jak nám fotky doručíte? 

Nejprve vám zpřístupníme klientskou galerii chráněnou heslem. Online bude čtyři měsíce, můžete si z ní fotky stahovat v rozlišení pro tisk do 15x20cm. Posléze vám poštou přijde dárkový balíček se snímky v plném rozlišení na USB disku.

 

Zajišťujete i tisk?

V závislosti na vámi zvoleném balíčku vám vytiskneme stanovený počet fotek, které si vyberete ve vaší online galerii. Pokud chcete, můžeme vám i další fotky vytisknout v osvědčeném fotolabu.

 

V jaké formě budou fotky na USB?

Upravené snímky v maximálním rozlišení budou ve formátu JPEG. Fotky lze rovněž stahovat v rozlišení pro tisk do velikosti 15x20cm z klientské online galerie.

  

Může na mojí svatbě fotit také strýček?

Samozřejmě může, ale považujeme za slušnost, když hosté věnují pozornost okamžiku, který pro vás tolik znamená a ne jeho focení.

 

Chtěli bychom fotokoutek s rekvizitami, je to možné?

Jistě, na každou svatbu vozíme studiové světlo a rekvizity (papírové knírky, brýle…). Pokud budete chtít, můžeme vám zajistit i „polaroidový“ foťák, který snímky rovnou vyvolá. Je s ním spousta legrace.

 

Jaké používáte vybavení?

Fullframe fotoaparáty Nikon a světelné objektivy Sigma, Nikkor a Tamron.

  

 

Jak dlouho fotíte? 

Profesionálně fotíme od roku 2010 a máme za sebou přes sto svateb. Jirka několik let fotil pro noviny. Naše nejčerstvější fotky najdete na na našem Facebooku.

 

Čas od času taky fotím, mohl bych někdy fotit s vámi?

Svatby chtějí hodně zkušeností, ale můžeme ti něco z těch našich předat na individuálním workshopu, který nabízíme.

 

Máte tip na dobré květinářství, vizážistku, kapelu nebo cukráře? 

Ano, rádi vám doporučíme  šikovné dodavatele, se kterými máme dobré zkušenosti.