Svatební fotograf a jeho vybavení aneb Čím fotí svatby 2foto

23-04-2017

Říká se, že dobrý fotograf vyfotí dobré fotky i se špatným foťákem. Do určitě míry je to pravda, jisté ale je, že se dobrým foťákem dobrý fotograf udělá lepší fotky, než se špatným. A když je to svatební fotograf, tak to platí dvojnásob.

Svatební focení přináší situace, ve kterých máte, podobně jako v životě, jen jednu šanci. Dobré svatební fotky proto zkrátka vyžadují tu nejlepší techniku. Rychlé a přesné ostření, světelnost, která si poradí v gotickém kostele chvíli před bouří. Na začátku naší cesty jsme před sebou měli těžkou volbu – Nikon, nebo Sony? Canon z nějakého důvodu není naše krevní skupina. Ale rozhodně neříkáme, že je horší. Canon je stejně dobrý, jako Nikon, ale nám se prostě líbí Nikon.

Je to stejné, jako s blondýnkami a brunetkami, pivem a vínem. Mimochodem, snímek naší techniky jsme pořídili na kompaktní Canon G12. Proto je možné si všimnout ne zcela dokonalého podání svislic a pár dalších nedostatků. Propadnout kouzlu instantní fotografie v podání FujiFilm je asi nemožné. Jejich INSTAX si nás prostě získal.

Objektiv na svatbu

Co se týká objektivů, získal si nás Sigma a její řada Art. Zároveň jsme časem přešli na pevná ohniska – 20mm, 35mm, 50mm a 105mm. Samozřejmostí je teleobjektiv, v našem případě o ohniskem 80-200mm. A taky makro, zde Tamron 90mm. Od stejné značky je také základní zoom 24-70mm, který nás při svém uvedením zaujal optickou stabilizací, která ve vhodná pro svatební video. V naší výbavě nechybí systémový blesk Nikon a studiové záblesky značky Elinchrom. Stativ, i ty studiové, mají značku Manfrotto. Pro rychlou výměnu objektivů a jejich transport používáme systém značky Lowepro.

Světelnost objektivů, které používáme na svatbách je od F1.4 do 2.8. To dosud stačilo pro nejširší škálu světelných podmínek a jen málokdy vzít si na pomoc blesk.

Profesionální svatební fotograf

Profesionálního svatebního fotografa jednoduše poznáte podle techniky, která můžeme mít stejnou hodnotu, jako vůz, kterou jste na svatbu přijeli… Pokud byste měli jakýkoli dotaz k našemu technickému vybavení, nebo chtěli poradit, dejte nám vědět na info@2foto.cz nebo přes kontaktní formulář.