Recenze fotoknihy od SAAL

18-05-2016

Před časem jsme se s Jirkou bavili o tom, jak je zábavné procházet si stará alba z dětství. Naši rodiče jednou za čas nechali vyvolat film, na kterém už se nashromáždili fotky z oslav, dovolených a běžných rodinných okamžiků. Nikdo už si moc nepamatoval, co všechno vlastně na filmu je. Doufali, že tam nějaké povedené záběry budou. Nakonec ale stejně do alba pečlivě nalepili všechny vyvolané fotky, takže teď můžeme vzpomínat na dovolenou v Chorvatsku. Přestože ta fotka není dokonalá, šklebíme do sluníčka a z hlavy nám trčí pouliční lampa, vybaví se nám moře, teplo, obrovské kopečky zmrzliny a nafukovací kruh, se kterým jsme s bráchou skákali do vln. Díky rodinným albům můžeme zavzpomínat na okamžiky, které v paměti pomalu blednou.

Kdy naposledy jste lepili fotografie do alba?
Tiskli novou fotku do rámečku?
Věříme, že fotky si zaslouží, abyste se na ně dívali co nejčastěji. A aby vám vzpomínky nevybledly, je třeba zvolit kvalitní způsoby tisku.

Nedávno jsme využili nabídky fotolabu SAAL (www.saal-digital.cz) a nechali jsme si vytisknout fotoknihu s fotkami z naší oblíbené loňské svatby. Chtěli jsme zkrátka otestovat, jaká bude kvalita. Upřímně, už jsme pár fotoknih od různých výrobců vyzkoušeli a dost často jsme nebyli na 100% spokojeni. Jako profesionální fotografové máme vysoké nároky a pro naše klienty chceme jen to nejlepší – záleží nám na kvalitě tisků, barevné přesnosti, ale také na tom, abychom měli co největší kontrolu nad tím, jak bude výsledná fotokniha vypadat. Je pro nás nutností mít svobodu v přípravě layoutu, a u SAAL jsme ocenili velice intuitivní software pro přípravu stránek. Zvolili jsme Fotoknihu XT, což přeloženo z fotografštiny znamená, že jsou fotografie vytištěné na tvrdém kartonu, který je silný přibližně 1 mm. Takhle nehrozí, že byste při listování stránku nechtěně natrhli. Počet stránek si můžete sami zvolit, my jsme se rozhodli pro 18 stran a velikost 19×19 cm. Když fotokniha dorazila, potěšila nás opravdu dobrá kvalita a barevná věrnost fotek. Držet v rukou vlastní fotografie je opravdu jiný pocit, než si je jen prohlížet na monitoru. :)

P.S. U SAAL jsme posléze objednávali ještě jednu fotoknihu. Když jsme ani po dvou týdnech nic neobdrželi, napsali jsme na zákaznickou podporu. Výrobce ihned a bez ptaní poslal nový kus, přestože se poté zjistilo, že chyba byla na straně doručovatele. Takže velké plus za zákaznický servis!