Mini svatba 2021

31-01-2021

Lásku nic nezastaví, ani pandemie. Vaše svatební plány ale možná vezmou za své. Vše zlé může být pro něco dobré – víc než kdy jindy máte příležitost uspořádat si malou, ale o to romantičtější svatbu ve dvou. Respektive čtyřech. S fotografy coby svědky.

Barbara s Pavlem nás oslovili s přáním, zda bychom jim nafotili opravdu malou svatbu. Jejich představa nás uchvátila a rozhodli jsme se jejich koncept ještě posunout – navrhli jsme, že půjdeme za svědky. Na první pohled to znělo šíleně… ale snoubenci zjistili, zda je to možné a ukázalo se, že opravdu malé svatbě nic nebrání. Jen jsme pak při obřadu dostali od oddávajícího svolení, že na rozdíl od běžných svědků se během obřadu můžeme pohybovat (…a fotit).

Na svatbě nás tedy dohromady bylo sedm: snoubenci a jejich dcerka, fotografové, oddávající a úřednice. S nevěstou jsme se už znali, ženicha jsme poznali na schůzce krátce před svatbou, kde jsme jako obvykle doladili všechny detaily. Osobní setkání se snoubenci je pro nás opravdu důležité. A protože jsme byli také v roli svědků (vůbec poprvé), cítili jsme opravdu velkou zodpovědnost a celé jsme to brali dost osobně.

A jak takhle malá svatba vypadala? Byla báječná. Sešli jsme se u snoubenců, dali jsme si kávičku, oni se začali chystat a my fotit. Vypravili jsme se na úřad, po uzavření sňatku do lesního arboreta. A víte co? Pršelo. Štěstí. Doslova. Barbara i Pavel milují anglické počasí, takže si tanec mezi kapkami užívali, byli šťastní. A my z toho byli naměkko. Po focení jsme si v jedné krásné brněnské kavárně dali špagety a šli jsme domů.

Představte si, že na svatbě budete jen vy (a my). Zamyslete se, co máte rádi a co všechno můžete podniknout. A nad tím, co řešit nemusíte – koho pozvat, koho nezvat, co se zase změní, kdo co zruší… I přes všechna omezení záleží na jediném – na vás dvou a vaší fantazii.

Jestli se vám představa mini svatby líbí a chcete ji prožít s námi, ozvěte se. Bude nám ctí.

 

Barbara&Pavel-119

 

Aktuální pravidla a vládní doporučení
Svatby se mohou konat. Maximálně ale může být na svatbě 15 účastníků. Do tohoto limitu se počítají i snoubenci, oddávající a matrikář.
Svatební hostinu není možné pořádat v restauraci ani jiném stravovacím zařízení. Platí zde obecný zákaz přítomnosti veřejnosti v restauracích. Po svatebním obřadu se tak můžete v okruhu blízkých setkat např. doma. Dodržujte ale obecná pravidla týkající se volného pohybu osob včetně zvýšené hygieny. A to i v případě konzumace občerstvení a přípitku.

V průběhu svatebního obřadu platí pro snoubence a další osoby tomuto obřadu přítomné výjimka z povinnosti mít roušku. Po skončení obřadu již roušku mít musíte. Sundat si ji lze jen na nezbytně nutnou dobu pro pořízení fotografie.

Svatby se nadále konat mohou, platí však omezení o počtu účastníků a povinnost dodržovat zvýšená hygienická pravidla. Proto je na vašem zvážení, zda se vezmete nyní, nebo chvíli počkáte na období lepší epidemiologické situace. Až nebude tak velké riziko nákazy, opatření se rozvolní – svatbu bude možné konat např. ve větším počtu osob, mít oslavu v restauraci nebo živou hudbu.

Zdroj: covid.gov.cz

Svatební dodavatelé Barbary a Pavla
Květina: Rosebud
Dolňky: Morrows
Prstýnky: Šperky Baum
Obraz SMS oznámení: Vendulka Chalánková 
Obřad: Bílovice nad Svitavou