Otázky a odpovědi. Svatební focení a vše, co byste měli vědět

Vždycky fotíte ve dvou?

Ano, ve dvou je s námi na svatbě mnohem víc legrace. Jistě ale oceníte i to, že můžeme být na dvou místech zároveň a přineseme vám díky tomu pestřejší soubor fotografií. Jsme dva plnohodnotní fotografové, ne jen fotograf a asistent. Portrétní, rodinné a párové focení z našeho ceníku ale fotíme vzhledem k vytíženosti v jednom.


Kolik stojí focení od vás?
Svatební balíčky nabízíme od 25 tisíc korun. Ceník dalších balíčků vám rádi zašleme, ceny ostatních typů focení najdete v ceníku.

 

Jak dlouhé může být svatební focení?

Nejkratší svatební focení, které nabízíme, trvá sedm hodin. Horní hranice focení je téměř neomezená. Budeme vaši  v případě svateb v zahraničí i třeba celý víkend.

 

Kde všude fotíte?

Pojedeme za vámi kamkoli, milujeme cestování. Nejčastěji fotíme v Česku, za sebou ale máme za sebou i svatby v Německu, na Slovensku nebo ve Španělsku. Zahraniční svatby nejsou problém, anglicky se domluvíme, s mapou se neztratíme.

 

Jak si vás můžu rezervovat na svatební focení?

Napište nám, pošleme vám náš ceník s nabídkou balíčků focení. Až si vyberete, připravíme vás smlouvu. Po zaplacení zálohy se budeme těšit na osobní setkání, ideálně pár týdnů před svatbou, abychom s vámi u kávy probrali všechny podrobnosti.

 

Kolik od vás dostaneme fotek?

V závislosti na zvoleném balíčku získáte 350-700 snímků ve formátu JPEG. Počet upravených fotek striktně nelimitujeme, chceme, abyste měli všechny, které stojí za to.

 

Můžeme dostat všechny fotky, které jste nafotili, klidně neupravené?

Stejně jako vám v dobré restauraci šéfkuchař nedonese na talíři jednotlivé ingredience, ale až výslednou dobrotu, neposkytujeme neupravené snímky.

 

Upravujete všechny fotky, které nám odevzdáte?

Ano. Barevnost a expozice všech fotek bude podle našich představ.

 

Můžeme si přečíst recenze od vašich klientů?

Samozřejmě, na našem Facebooku, nebo i ZDE na webu.

 

Uzavíráte s klienty smlouvu?

Ano, je pro nás důležité, aby vaše i naše zájmy byly chráněny.

 

Jak nám fotky doručíte? 

Nejprve vám zpřístupníme klientskou galerii chráněnou heslem. Online bude čtyři měsíce, můžete si z ní fotky stahovat v rozlišení pro tisk do 15x20cm. Posléze vám poštou přijde dárkový balíček se snímky v plném rozlišení na USB disku.

 

Zajišťujete i tisk?

V závislosti na vámi zvoleném balíčku vám vytiskneme stanovený počet fotek, které si vyberete ve vaší online galerii. Pokud chcete, můžeme vám i další fotky vytisknout v osvědčeném fotolabu.

 

V jaké formě budou fotky na USB?

Upravené snímky v maximálním rozlišení budou ve formátu JPEG. Fotky lze rovněž stahovat v rozlišení pro tisk do velikosti 15x20cm z klientské online galerie.

  

Může na mojí svatbě fotit také strýček?

Samozřejmě může. Ale jen do té doby, než se nám objeví v hledáčku. Nabízíme 5% slevu pro „unplugged“ svatby, na kterých hosté během obřadu nefotí na své fotoaparáty, mobily ani tablety.

 

Chtěli bychom fotokoutek s rekvizitami, je to možné?

Jistě, na každou svatbu vozíme studiové světlo a rekvizity (papírové knírky, brýle…). Pokud budete chtít, můžeme vám zajistit i „polaroidový“ foťák, který snímky rovnou vyvolá. Je s ním spousta legrace.

 

Jaké používáte vybavení?

Fullframe fotoaparáty Nikon a světelné objektivy Sigma, Nikkor a Tamron.

  

Živíte se focením svateb?

Z větší části. Veronika studuje malbu a aranžuje květiny, Jirka jako copywriter, a také fotí architekturu, eventy nebo produkty.

 

Jak dlouho fotíte? 

Profesionálně fotíme čtvrtým rokem, máme za sebou přes osm desítek svateb. Jirka několik let fotil pro noviny. Naše nejčerstvější fotky najdete na na našem Facebooku.

 

Čas od času taky fotím, mohl bych někdy fotit s vámi?

Svatby chtějí hodně zkušeností, ale můžeme ti něco z těch našich předat na individuálním workshopu, který nabízíme.

 

Máte tip na dobré květinářství, vizážistku, kapelu nebo cukráře? 

Ano, rádi vám doporučíme  šikovné dodavatele, se kterými máme dobré zkušenosti.